Ratsuhevonen Appaloosa Rautias, leopardikuvio
23:45
Energia
35%
Terveys
100%
Moraali
99%

Taidot

Yhteensä: 26877.56

Kestävyys
784.086
1568.17
Nopeus
4302.827
8605.65
Kouluratsastus
3155.2605
6310.52
Laukka
3952.938
7905.88
Ravi
199.5465
399.09
Esteratsastus
1044.1205
2088.24
Rotu: AppaloosaIkä: 20 vuotta 4 kuukautta
Laji: RatsuhevonenSäkäkorkeus: 157 cm
Sukupuoli: tammaPaino: 437 kg
Väri: Rautias, leopardikuvio Syntymäaika: 08.09.2026
Kasvattaja: Megatiuku Ansiot: 21 641 equusta
Geneettinen potentiaali Yhteensä: 25542.96
Kestävyys3064.85  Laukka5546.36
Nopeus6569.25  Ravi1459.25
Kouluratsastus4815.43  Esteratsastus4087.81
BLUP:
100.00
-100 0+100

Erinomaisuus

Kestävyys
3064.85
3064.85
3064.85
Nopeus
6569.25
6569.25
6569.25
6569.25
6569.25
6569.25
Kouluratsastus
4815.44
4815.44
4815.44
4815.44
4815.44
Laukka
5546.36
5546.36
5546.36
5546.36
5546.36
Ravi
1459.25
1459.25
Esteratsastus
4087.81
4087.81
4087.81
4087.81
Tällä tammalla on 2496 erinomaisuutta ilmaisevaa tähteä.

centre Hevoskeskusbonukset

kestävyys: +18, nopeus: +18, kouluratsastus: +18, laukka: +18, ravi: +18, esteratsastus: +18

selleclassique3x3*** klassinen satula

kestävyys: +3, nopeus: +3, kouluratsastus: +3, laukka: +3, ravi: +3, esteratsastus: +3

brideclassique3x3*** klassiset suitset

kestävyys: +3, nopeus: +3, kouluratsastus: +3, laukka: +3, ravi: +3, esteratsastus: +3

falabellaFalabella

nopeus: +8, kouluratsastus: +7, laukka: +9

tapisclassique1x1* klassinen satulahuopa

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1

bonnet1x1* korvahuppu

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1

bande1x1* fleecepintelit

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1


Hevoskeskus

Tähän ajankohtaan saakka:
17. marraskuu 2026
Karsina:
3*** karsina vesikaukalo suihku pellava
Edut:
heinärehu kaura porkkana ape 3*** klassinen satula 3*** klassiset suitset 1* klassinen satulahuopa 1* korvahuppu 1* fleecepintelit

Koulutus

Kestävyys
Nopeus
Kouluratsastus
Laukka
Ravi
Esteratsastus

Kilpailut

specialisationclassiqueTämä tamma on erikoistunut klassiseen ratsastukseen

Astutus

Tiedot

Täyttöruusu on tiimihevonen eikä sillä voi tehdä astutuksia.
reproductionAstutukset: 3
arbreSukupuu
chevalJälkeläiset