Tipsu1Nipsu2

Jäsenyyspäiviä : 73 päivää
Yleistulos : 2938.
Vararahasto : 64 955 equusta
Edelliset omistajat
cascade
22:30
Energia
48%
Terveys
100%
Moraali
100%

Taidot

Yhteensä: 29257.85

Kestävyys
1916.8935
3833.79
Nopeus
2017.783
4035.57
Kouluratsastus
4035.5655
8071.13
Laukka
2219.561
4439.12
Ravi
2017.783
4035.57
Esteratsastus
2421.3395
4842.68
Rotu: YlimaallinenIkä: 502 vuotta 10 kuukautta
Laji: RatsuhevonenSäkäkorkeus: 154 cm
Sukupuoli: tammaPaino: 501 kg
Väri: Ylimaallinen Syntymäaika: 01.10.2026
Kasvattaja: Tipsu1Nipsu2 Ansiot: 15 210 equusta

Voitot

trophee trophee2 trophee3
Laukkakilpailu 0831
Ravikilpailu 0672
Maastoratsastus 0553
Esteratsastus 0444
Kouluratsastus 0742
Geneettinen potentiaali Yhteensä: 3937.00
Kestävyys822.05  Laukka666.53
Nopeus1038.19  Ravi216.14
Kouluratsastus744.09  Esteratsastus450.00
BLUP:
100.00
-100 0+100

Alkuperä

Isä: Uranos
Emä: Gaia

Erinomaisuus

Kestävyys
822.05
822.05
Nopeus
1038.19
1038.19
Kouluratsastus
744.09
744.09
Laukka
666.53
666.53
Ravi
216.14
216.14
Esteratsastus
450
450
Tällä tammalla on 337 erinomaisuutta ilmaisevaa tähteä.

centre Hevoskeskusbonukset

kestävyys: +18, nopeus: +18, kouluratsastus: +18, laukka: +18, ravi: +18, esteratsastus: +18

selleclassique3x3*** klassinen satula

kestävyys: +3, nopeus: +3, kouluratsastus: +3, laukka: +3, ravi: +3, esteratsastus: +3

brideclassique3x3*** klassiset suitset

kestävyys: +3, nopeus: +3, kouluratsastus: +3, laukka: +3, ravi: +3, esteratsastus: +3

peigneKampa

kestävyys: +4, nopeus: +4

potgraisseRasvapurkki

kestävyys: +8, nopeus: +8

tapisclassique1x1* klassinen satulahuopa

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1

bonnet1x1* korvahuppu

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1

bande1x1* fleecepintelit

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1


Vesiputous on yksi vesihevosista.

Vesiputous on ylimaallinen tamma, jolla on kyky vaihdella taitojaan.

Sen taidot muuttuvat joka päivä: Yhtenä päivänä se on erityisen hyvä laukassa, toisena taas sillä on rutkasti kestävyyttä...

Sen voi astuttaa kerran Lumihiutaleella, josta se synnyttää ainutlaatuisen varsan: Geysirin.

Joka kuukauden ensimmäisenä päivänä, kun sivusto päivitetään, jollekin edellisen kuun aikana vähintään 20 päivänä kirjautuneelle pelaajalle annetaan Vesiputous-hevonen.

Vesiputous ei ole myytävissä.

Avaa luettelo kaikista, joilla on Vesiputous

Hevoskeskus

Tähän ajankohtaan saakka:
30. marraskuu 2026
Karsina:
3*** karsina vesikaukalo suihku pellava
Edut:
heinärehu kaura porkkana ape 3*** klassinen satula 3*** klassiset suitset 1* klassinen satulahuopa 1* korvahuppu 1* fleecepintelit

Koulutus

Kestävyys
Nopeus
Kouluratsastus
Laukka
Ravi
Esteratsastus

Kilpailut

specialisationclassiqueTämä tamma on erikoistunut klassiseen ratsastukseen

Astutus

Tiedot

Hevosta Vesiputous ei voi käyttää siitokseen.
arbreSukupuu
chevalJälkeläiset