Mx E

Jäsenyyspäiviä : 2129 päivää
Yleistulos : 74.
Vararahasto : 5 547 008 equusta
Edelliset omistajat
10:00
Energia
70%
Terveys
100%
Moraali
100%

Taidot

Yhteensä: 21581.26

Kestävyys
2354.062
4708.12
Nopeus
1436.048
2872.10
Kouluratsastus
2460.9885
4921.98
Laukka
1566.764
3133.53
Ravi
976.3865
1952.77
Esteratsastus
1996.3795
3992.76
Rotu: NewforestinponiIkä: 11 vuotta 6 kuukautta
Laji: Siivekäs yksisarvisponi Säkäkorkeus: 146 cm
Sukupuoli: tammaPaino: 446 kg
Väri: Palomino Syntymäaika: 26.10.2026
Kasvattaja: Mx E Ansiot: 1 494 equusta

Voitot

trophee trophee2 trophee3
Tynnyrinkierto 02000
Cutting 0000
Trail 0011
Reining 0000
Western pleasure 0000
Geneettinen potentiaali Yhteensä: 16982.80
Kestävyys3576.06  Laukka2384.01
Nopeus2205.48  Ravi2038.16
Kouluratsastus3739.28  Esteratsastus3039.81
BLUP:
100.00
-100 0+100

Erinomaisuus

Kestävyys
3576.06
3576.06
3576.06
3576.06
Nopeus
2205.48
2205.48
2205.48
Kouluratsastus
3739.28
3739.28
3739.28
3739.28
Laukka
2384.01
2384.01
2384.01
Ravi
2038.16
2038.16
2038.16
Esteratsastus
3039.81
3039.81
3039.81
Tällä tammalla on 1640 erinomaisuutta ilmaisevaa tähteä.

centre Hevoskeskusbonukset

kestävyys: +14, nopeus: +14, kouluratsastus: +14, laukka: +14, ravi: +14, esteratsastus: +14

sangmedusePegasos

kestävyys: +3, nopeus: +4, kouluratsastus: +4

corneYksisarvinen

kouluratsastus: +15

pommeorKultainen omena

kestävyys: +11, nopeus: +11, kouluratsastus: +11, laukka: +11, ravi: +11, esteratsastus: +11

peigneKampa

kestävyys: +4, nopeus: +4

curepiedKaviokoukku

kouluratsastus: +8

potgraisseRasvapurkki

kestävyys: +8, nopeus: +8

sellewestern3x3*** lännensatula

kestävyys: +3, nopeus: +3, kouluratsastus: +3, laukka: +3, ravi: +3, esteratsastus: +3

bridewestern3x3*** lännensuitset

kestävyys: +3, nopeus: +3, kouluratsastus: +3, laukka: +3, ravi: +3, esteratsastus: +3

tapiswestern1x1* lännensatulahuopa

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1

bonnet1x1* korvahuppu

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1

bande1x1* fleecepintelit

kestävyys: +1, nopeus: +1, kouluratsastus: +1, laukka: +1, ravi: +1, esteratsastus: +1


Yksisarviset ovat hevoseläimiä, joiden otsassa kasvava sarvi antaa + 15 bonuksen kouluratsastukseen.

Niitä kasvatetaan erityisellä tavalla:

  • emän ja isän tulee olla saman rotuisia yksisarvisia
  • saatavilla täytyy olla 1 astutussessio
sitten sinulla on 1/5 mahdollisuus saada yksisarvisen varsa.

Jos yksisarvistamma on saanut 5 varsaa, eikä yksikään ole ollut yksisarvisen varsa, 6. on takuuvarmasti yksisarvisen varsa.

Kun olet astuttanut yksisarvistamman, sinun on odotettava 10 tuntia reaaliajassa ennen kuin voit astuttaa sen uudelleen, tai ennen kuin voit astuttaa potentiaalisen yksisarvistammavarsan.

Hevoskeskus

Tähän ajankohtaan saakka:
29. lokakuu 2026
Karsina:
3*** karsina vesikaukalo suihku pellava
Edut:
heinärehu kaura porkkana ape 3*** klassinen satula 3*** klassiset suitset 1* klassinen satulahuopa 1* korvahuppu 1* fleecepintelit

Koulutus

Kestävyys
Nopeus
Kouluratsastus
Laukka
Ravi
Esteratsastus

Kilpailut

specialisationwesternTämä tamma on erikoistunut lännenratsastukseen

Astutus

Tiedot

Fantail on tiimihevonen eikä sillä voi tehdä astutuksia.
Seuraava astutus: 11 vuotta 10 kuukautta
reproductionAstutukset: 1
tempsSeuraava astutus mahdollinen:
27. lokakuu 2026 klo 16:45:53
arbreSukupuu
chevalJälkeläiset